OPI.lt
LT
LV
EN
RU
PL
Šunys Katės Paukščiai Laukiniai gyvūnai Žuvys Reptilijos Graužikai Vabzdžiai
 
 
 
  
OPI.lt Veislės

Burbulis (Pietų Afrikos)

Iš veislės istorijos:

Ilgalaikiai tyrimai parodė, kad veislės šaknys kilo nuo Herodoto, Tibeto, Asirijos ir Babilono laikų. Kai 1652 metais Jan Van Roebuck išsilaipino Gerosios vilties iškyšulyje, kartu su savimi atsivėžė ir šunį, kad jis saugotų šeimą ir turtą šioje laukinėje ir nežinomoje šalyse. Šis šuo, žinomas „bulenbitjero“ vardu, buvo didelis, sunkus. Turėjo mustifo bruožų. Tuo metu įvairiose vakarų šalyse buvo išvedamos įvairios šunų veislės, smarkiai pakitusios nuo „protėvio šuns“ (original dog). Juos kiti persikėlėliai kartu su savimi atsiveždavo į Gerosios Vilties iškišulį. Taip atsirado labai daug įvairių šunų veislių. Atvykėliai keliavo tolyn į krašto gilumą, kūrė fermas, labai nutolusiais viena nuo kitos. Šunys buvo izoliuoti, todėl vyko daugkartinis inbrydingas. Pradėjo ryškėti „original dog“ bruožai. Didelę reikšmę turėjo natūrali atranka, kurios dėka išlikdavo tik stipriausi, todėl šiuolaikinis burbulis yra toks stiprus ir ištvermingas. Pirmieji burbulio šeimininkai norėjo jame matyt šeimos draugą, darbininką ir kovotoją. Burbulis turėjo būti sveikas ir stiprus, ginti, kovoti ir žudyti. Amžiaus pradžioje „original dog“ bruožai tapo aiškiai regimi. Šuo tapo žymus kaip „Boel“. Vėlesni laikai burbuliui buvo tragiški. Dėl urbanizacijos burbuliai ėmė nykti. Tik 80-asiais pradėtas veislės atkūrimas. Siekta padėti burbuliui- unikaliam Pietų Afrikos šuniui užimti deramą vietą tarp kitų žinomų pasaulyje veislių.

Bendra charakteristika:

Vienintelė veislė išvesta apsaugai ir gynybai. Jei šuo kaprizingas ir nepastovus, o nubaudimo nepatenkintas- tai ne burbulis. Jums reikėtų įsigyti burbulį vien dėl charakterio. Jis visada bus ištikimas ir patikimas draugas, žinantis, ką jūs galvojate, jaučiantis, kad jums gresia pavojus. Jis supras ar jums patinka kitas žmogus. Burbulis patikimas vaikų draugas, gina ne vien tik šeimininką, bet ir visus šeimos narius, šuo jaučia, kad jo šeima priklauso jam ir jo tikslas šeimą ginti net ir gyvybės kaina.

Laikymas ir priežiūra:

Tai visų pirma darbinis šuo. Todėl jam reikia pastovaus fizinio krūvio. Kailį prižiūrėti nesunku. Būtina prižiūrėti ausis- tai jo „silpnoji vieta“.

Išvaizda:

Galva: įspūdingo dydžio. Plokšti kakta, gerai išsivystę antakiai, sudėtingas perėjimas. Masyvus snukis, beveik stačiakampio formos.

Akys: nedidelės, įsodintos skersai. Tamsios spalvos.

Ausys: trikampio formos. Aukštai įstatytos, kabančios.

Kūno sandara: labai masyvaus sudėjimo, bet negrubus. Pakankamai trumpas kaklas. Krūtinė gili, plati. Nugara tiesi, plati ir raumeninga. Juosmuo trumpas, raumeningas. Pilvas sąlyginai suveržtas.

Kojos: raumeningos, su stipriais kaulais. Letenos apvalios, labai stambios.

Uodega: storas, aukštai įsodintas.

Kailis: trumpas, glotnus, glaudžiai prigludęs

Kailio spalva: nuo auksinio atspalvio iki rudo, tigrinis atspalvis. Būtinai tamsi snukio kaukė.

Svoris: 45 kg.

Ūgis ties ketera: patinas 64 —68cm., patelė 59 —66 cm.

Kilmės šalis: Pietų Afrika.


OPI.lt Burbulis (Pietų Afrikos)
Šiame skyriuje skelbimų nėra.
Rezultatai: 1-0 iš 0
Rodyti po: 5 10 15 20
 
 
 
 
OPI.lt Naujienų prenumerata
Apie mus Privatumo politika Kontaktai Reklama Nariams